Goniec

Register Login

Zabierz dzieci na Festiwal Syropu Klonowego!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Sugar Bush Trek w White Meadows Farms  (2519 Effingham St., St. Catharines, ON)

Do 8 kwietnia 2018

W programie legenda o odkryciu klonowego syropu, próba ręcznego cięcia drewna, smakowanie 100-procentowego syropu, chłodzonego w śniegu, przysmaku wielu pokoleń. Traktor zawiezie dzieci i rodziców do środka klonowego lasu, gdzie można będzie poznać historię zbioru syropu przez Indian i pierwszych osadników. 

Sugar Bush Tours and Pancakes w Richardson’s Farm & Market (131 River Road RR4 Dunnville, ON)

Soboty do 31 marca 2018

Zabierz na farmę rodzinę i przyjaciół. W programie pokaz odparowywania syropu, gorące naleśniki, kiełbaski i testowanie czystego syropu klonowego. Przejażdżka wozem do klonowego lasu z przewodnikiem, który wyjaśni, jak się zbierano syrop w dawnych czasach, a jak się zbiera go obecnie. W miejscowym sklepiku można zakupić syrop do domu.

Mapletown w Mountsberg (2259 Millburough Line, Campbellville, ON)

Do 2 kwietnia 2018 (weekendy i March Break)

Klonowy las Mountsberg jest źródłem syropu już od 150 lat, a jako ośrodek edukacyjny służy od 30. Około 600 klonów cukrowych daje tu wiosną sok klonowy, który w magiczny sposób przetwarzany jest w słodki syrop. Odwiedź Mountsberg, żeby być świadkiem tej tajemniczej transformacji, posmakować lepkiego syropu i poczuć zapach wydobywający się z kotłów z gotującym się sokiem. Dzieci mogą nauczyć się sekretów produkcji klonowych cukierków i popróbować ich na miejscu. Oczywiście nie można ominąć odwiedzin w pawilonie położonym w środku lasu, gdzie serwowane są gorące naleśniki z syropem.


Sweet Water Demonstrations w Crawford Lake (3115 Conservation Road, Milton, ON)

Do 2 kwietnia 2018 (weekendy i March Break)

Crawford Lake słynie z odtworzonej wiernie wioski Irokezów, a w okresie klonowych żniw można dowiedzieć się, jak Indianie odkryli syrop, i wziąć osobiście udział w pozyskiwaniu słodkiego soku. Po południu pracownicy Crawford Lake demonstrują robienie słynnego przysmaku – czyli syropu na śniegu. Można też skosztować różnego rodzaju syropu przed wizytą w miejscowym sklepiku po słodką pamiątkę.


Bronte Creek’s Annual Maple Syrup Festival (1219 Burloak Drive, Oakville, ON)

10-18, 24-25 30 marca – 1 kwietnia 2018

Bronte Creek zaprasza na wycieczkę Klonowym Szlakiem, której wielką atrakcją są przewodnicy w historycznych strojach z 1890 roku, demonstrujący tradycyjne metody zbioru soku klonowego. Wycieczka kończy się w Spruce Lane Farm, gdzie można spróbować lizaków, a przy okazji odwiedzić zwierzęta na farmie. Wóz zabierze nas do Pancake House, gdzie serwowane są gorące naleśniki z czystym syropem i kiełbaski.


Maple Syrup Festival w Westfield Heritage Village (1049 Kirkwall Road, Rockton, ON)

Do 25 marca 2018

Odwiedź Westfield Hertage Village, która zgodnie ze swoją nazwą pielęgnuje najsłynniejszą kanadyjską tradycję, czyli produkcję syropu klonowego, metodami tradycyjnymi i nowoczesnymi, od drzewa do podania na stół. W programie naleśnikowe śniadanie w rozsądnej cenie. 


Museums of Mississauga Maple Magic (Bradley Museum, 1620 Orr Road, Mississauga, ON)

10-18 marca 2018

Bradley Museum przygotowało na marcową przerwę w nauce pokazy pozyskiwania soku i produkcji syropu, zwiedzanie domu Bradleyów, zwierzęta do głaskania i wiele innych atrakcji.


Maple Syrup Festival w Bruce Mill (3291 Stouffville Rd., Stouffville, ON) 

10 marca  –  8 kwietnia 2018

Demonstracje, przejażdżka wozem konnym, różne atrakcje, oczywiście gwoździem programu są naleśniki z syropem.  Można też zwiedzić nową trasę cukrowych klonów w Bruce’s Mill Conservation.


Maple Syrup Festival w Kortright (9550 Pine Valley Dr., Woodbridge, ON)

10 marca  – 8 kwietnia 2018

Syropowy festiwal – demonstracje, przejażdżka wozem i naleśniki. Specjalne atrakcje w weekend March Brake

Sugarbush Maple Syrup Festival w Terra Cotta Conservation Area (14452 Winston Churchill Blvd., Halton Hills, ON) 10-18, 24-25, 30 marca – 2, 7-8 kwietnia 2018  Demonstracje produkcji soku, przejażdżki kucykiem i naleśniki. Także wyjątkowe atrakcje w weekend March Break.


Maple Syrup Festival w Horton Tree Farms (5924 Slaters Rd., Stouffville, ON)

10 marca – 8 kwietnia 2018 (otwarte też 30 marca)

W programie odwiedziny w klonowym lesie, pokazy odparowywania soku, świeże naleśniki z syropem smażone w starej drewnianej chacie.


Maple Sugar Festival and Pancake House w Brooks Farms (122 – 141 Ashworth Road, Mount Albert, ON)

10 marca – 15 kwietnia 2018

Przejażdżka wozem, zabawy w stodole, ognisko w klonowym lesie i wiele więcej, oczywiście naleśniki z syropem, a także muffiny, kiełbaski i gorące napoje.


Sugarbush Maple Syrup Festival w Island Lake Conservation Area (673067 Hurontario St., Orangeville, ON)

16, 17 i 24 marca 2018

Występy na żywo, demonstracje, malowanie twarzy, przejażdżka wozem, rzucanie siekierą i oczywiście naleśniki.

Zaloguj się by skomentować